Főoldal > Nyílt napok – Online órarend
Kedves Látogatók!
 

Téli nyílt napot hirdetünk 2024. február 12-14. között kifejezetten nappalira tagozat iránt érdeklődök számára.

A tavaszi nyílt napon, 2024. április 18-24. között lesz lehetőség az összes tagozaton való részvételre!

A nyílt napon alapvetően három féle kurzuson vehetnek részt az érdeklődök: előadás, szeminárium és gyakorlat. Az előadás során lényegében elméleti jellegű frontális oktatás zajlik, a szemináriumokon a résztvevők együttműködésén alapuló beszélgetés során egy adott témáról lesz szó, a gyakorlatok esetén pedig ülő- és mozgásmeditáción vehetnek részt a Látogatók. 

Arra kérünk minden kedves Résztvevőt, hogy a tantermekbe a kezdés időpontjáig foglaljon helyet.

A tantermeket bármikor el lehet hagyni, azonban óra közben más tanterembe belépni nem lehetséges.
 
A nyílt napok programját a január 29-i héten tesszük közzé!
 

A téli nyílt nap programja:

SávIdőpontCsoportTeremTárgynévOktatók
H007:30-08:30 DSzatipatthána gyakorlásDhammadípa Közösség
H108:45-10:15BA-IDBuddhista filozófia 2. (Szutta-vinaja)Farkas Pál
H108:45-10:15speckollBSzigorlati előkészítő szemináriumKomár Lajos
H210:30-12:00BA-ISzBuddhista szentirat-ismeret 3. (Dhammapada)Dr. Fórizs László
H210:30-12:00BA-IIBZen buddhizmus 3. (Zen és mahájána szövegek)Komár Lajos
H210:30-12:00BA-IIIKAlkalmazott buddhizmus 2. (Buddhizmus és társadalom)Karsai Gábor
H312:45-14:15BA-IKIndia filozófiai iskolái és vallásai 1. (Bráhmanikus irodalom)Karsai Gábor
H312:45-14:15BA-IIBBuddhista szentirat-ismeret 5. (Mahájána szútrák)Komár Lajos
H312:45-14:15BA-IIISzBuddhista meditáció 6. (Tudati képzés)Cser Zoltán
H414:30-16:00BA-I BMDBuddhista meditáció 7. (Théraváda mesterek módszerei)Farkas Pál
H414:30-16:00BA-II BMSzA meditáció elmélete 2. (Mai meditációs módszerek)Komár Lajos
H414:30-16:00BA-II VBBFilozófiatörténet 3. szem. (19-20. század)Dr. Balikó György
H414:30-16:00BA-IIIKDharma társalgás 2. (Dharma beszéd)Cser Zoltán
H516:15-17:45BA-I BMDA meditáció elmélete 1. (A meditáció hagyományos típusai)Cser Zoltán
H516:15-17:45BA-II Tibeti108ABuddhista szakszövegolvasás 3. (Tibeti)Dr. Majer Zsuzsa
H516:15-17:45BA-III VBBVallástudományi ismeretek 2. ea. (Mítosz, vallás, művészet)Balikó György
H516:15-19:30speckollKHolisztikus gyógyászat és gyógynövény ismeret 2. (2 hetente duplaóra)Dr. Petővári Bence
H*18:30-20:00BA-III Tibeti Buddhista szakszövegolvasás 5. (Tibeti) – „A” hétDr. Majer Zsuzsa
H618:00-19:30speckollZSakuhacsi haladóDr. Kenéz László
 18:00-19:30 DIntegrál TaichiBalassa Andrea
 18:00-19:15 SzJantra jógaDzogcsen Közösség
 19:30-21:00 SzVadzsratáncDzogcsen Közösség
SávIdőpontCsoportTeremTárgynévOktatók
K007:30-08:30 DZen gyakorlásA Tan Kapuja Zen Közösség
K108:45-10:15BA-ISzMozgásmeditáció 2. (Csi-kung)Juhász Imre
K108:45-10:15BA-II BMDBuddhista meditáció 9. (Tibeti)Harangozó Tamás
K108:45-10:15BA-II TibetiHBBuddhista szaknyelv 3. (Tibeti)Dr. Kuzder Rita
K108:45-10:15BA-III BMVA meditáció elmélete 5. (Meditáció és egészség)Cser Zoltán
K210:30-12:00BA-IKThéraváda buddhizmus 2. (Szentiratok egzegézise)Dr. Körtvélyesi Tibor
K210:30-12:00BA-IIBThéraváda buddhizmus 3. (Angol nyelvű szuttaolvasás)Bodó Ferenc
K210:30-12:00BA-IIISzTibeti buddhizmus 4. (Szimbológia)Dr. Kuzder Rita
K312:45-14:15BA-ISzBuddhista meditáció 2. (Vipasszaná)Bodó Ferenc
K312:45-14:15BA-IIBIndia filozófiai iskolái és vallásai 3. (Vallási irányzatok)Szathmári Botond
K312:45-14:15BA-IIIKBuddhista filozófia 6. (Vadzsrajána)Dr. Németh Norbert
K414:30-16:00BA-IKTibeti buddhizmus 1. (Belső-Ázsia és Tibet története)Szathmári Botond
K414:30-16:00BA-IISzBuddhista filozófia 4. (Eszmetörténet)Dr. Németh Norbert
K414:30-16:00BA-III VBHBFilozófiai diszciplinák 1. (Esztétika)Dr. Schreiner Dénes
K516:15-17:45BA-ISzSzatipatthána 2. Földiné Irtl Melinda
K516:15-17:45BA-IISzatipatthána 4. 
K516:15-17:45BA-IIISzatipatthána 6.
K516:15-17:45BA-III VBHBVallástudományi ismeretek 2. szem. (Mítosz, vallás, művészet)Dr. Schreiner Dénes
 17:15-18:45 KIaido (haladó)Zen Akadémia
 18:00-19:30 ZSzatipatthánaDhammadípa közösség
 18:00-19:00 DHarmonikus légzésDzogcsen Közösség
 19:00-20:30 KIaido (kezdő)Zen Akadémia
 19:00-20:00 DCsö meditációDzogcsen Közösség
SávIdőpontCsoportTeremTárgynévOktatók
Sz108:45-10:15BA-ISzZen buddhizmus 1. (Művészeti gyakorlat)Dr. Kenéz László
Sz108:45-10:15BA-IIIDMozgásmeditáció 6. (Tibeti jóga)Lakatos Mónika
Sz108:45-10:15MA-II ÖBFZBuddhista meditáció és elvonulás 4. (Vadzsrajána módszertan)Dr. Németh Norbert
Sz210:30-12:00BA-I VBKVallástörténet 1. (Ősvallások)Dr. Farkas Attila Márton
Sz210:30-12:00BA-IISzMozgásmeditáció 4. (Jóga)Földiné Irtl Melinda
Sz210:30-12:00BA-IIIDBuddhista szentirat-ismeret 7. (Zen szövegek)Dobosy Antal, Dr. Kenéz László
Sz210:30-12:00MA-II ÖBFBÖsszehasonlító filozófia 4. (Ismeretelmélet)Dr. Kékesi Balázs
Sz312:45-14:15BA-I VBKFilozófiatörténet 1. ea. (Ókor, középkor)Dr. Balikó György
Sz312:45-14:15BA-IISzBuddhista meditáció 4. (Zen)Dobosy Antal, Dr. Kenéz László
Sz312:45-14:15BA-III BMDBuddhista meditáció 11. (Zen)Győri Péter
Sz312:45-14:15MA-II ÖBFBAngol nyelvű szakszövegolvasás 4. (Ismeretelmélet)Dr. Farkas Attila Márton
Sz414:30-16:00BA-I VBKFilozófiatörténet 1. szem. (Ókor, középkor)Dr. Kékesi Balázs
Sz414:30-16:00BA-II VBBVallástörténet 3. (Monoteista vallások)Dr. Balikó György
Sz414:30-16:00MA-II ÖBF108ABuddhista filozófia 6. (Ismeretelmélet és logika)Dr. Farkas Attila Márton
Sz414:30-16:00speckollHBJean-Luc Marion: Az erotikus fenomén – szövegolvasó szemináriumDr. Schreiner Dénes
Sz414:30-16:00speckollDÁjurvéda szövegolvasásFöldiné Irtl Melinda
Sz516:15-17:45BA-II VBHBFilozófiatörténet 3. ea. (19-20. század)Dr. Schreiner Dénes
Sz516:15-17:45MA-II ÖBFNBuddhista szentirat-egzegézis 4. (Páli)Dr. Hidas Gergely
Sz618:00-19:30BA-I Tibeti Buddhista szaknyelv 1. (Tibeti) – „A” hétDr. Kuzder Rita
Sz618:00-19:30BA-I Tibeti Buddhista szakszövegolvasás 1. (Tibeti) – „B” hétBéres Judit
Sz618:00-19:30BA-III Tibeti Buddhista szaknyelv 5. (Tibeti) – „A” hétBéres Judit
Sz618:00-19:30speckollHBA sámánság vallási sajátosságaiSzathmári Botond
 18:00-21:00 DZen meditációTan Kapuja Zen Közösség
 18:00-19:00 SzVadzsratáncDzogcsen Közösség
 19:00-20:30 SzKhaita örömteli táncokDzogcsen Közösség