- Hallgatói hírek
- Hírek, Kiemelt hírek
2024. szeptember 14-én ünnepélyes évnyitóra került sor Mánfán, A Tan Kapuja Buddhista Főiskola délnyugat-magyarországi kampuszán.
- Galéria
A Taiji Quan az egyik legelterjedtebb kínai harcművészeti és egészség-megőrző módszer. Kialakulása meglehetősen homályos múltra tekint vissza. A Taiji Quan eredetét, különböző források nem egységesen határozzák meg, de elmondható, hogy a hagyományok leginkább Zhang San Feng taoista szerzeteshez kötik. A kínai hagyomány a Chen család 9. generációját képviselő Chen Wang Ting-et tekinti a Chen Taiji Quan megalapítójának, mely minden Taiji stílus közül a legrégebbinek számít, és amelyből minden mai stílus /Yang, Wu (hao), Wu, Sun/ kifejlődött. A kínai harcművészetek az erő alkalmazásának módja szerint két csoportba oszthatók: külső (kemény, fizikai erőt használó) és belső (lágy, a belső erőt használó) irányzatokra.
A Tai Ji Quan és a Xing Yi Quan mellett a harmadik legnagyobb belső irányzat. Keletkezése Dong Hai Chuan (1797-1882) nevéhez fűződik aki kora híres harcművésze volt. A stílus az ököl helyett a tenyér használatát részesíti előnyben és mozgásvilága összefügg a nyolc trigrammal ami a Yi Jing könyvben szerepel.
Juhász Imre: +3630/609-2979
Ezúton értesítünk mindenkit, hogy Házi TDK konferenciát tartunk 2024. november 25-én (hétfő) 10 órai kezdettel, amelyre a Főiskola bármely hallgatója nevezhet. A Házi TDK-n való
A Tan Kapuja Buddhista Főiskola rektora pályázatot ír ki a Tudományos Diákköri Konferencián való részvétel támogatására. Az ösztöndíjat 5 fő beiratkozott hallgató nyerheti el a
2024. szeptember 14-én ünnepélyes évnyitóra került sor Mánfán, A Tan Kapuja Buddhista Főiskola délnyugat-magyarországi kampuszán.