Főoldal > Online nyílt napok 2021

Online nyílt napok 2021

Esemény leírása

Kedves Érdeklődők!

A Tan Kapuja Buddhista Főiskola 2021. április 10-14. között online nyílt napokat hirdet az idén felvételizni szándékozók számára.

A nyílt napokon való részvétel regisztrációhoz kötött, kérjük, az alábbi űrlap kitöltésével jelezzék részvételi szándékukat. A regisztrált jelentkezőknek a nyílt napok előtt megküldjük az online órákhoz kapcsolódó további információkat.

Nyílt napok – Regisztráció

Köszönjük az érdeklődést!

TKBF

Az online nyílt napok tervezett programja

Szombat (április 10.)

Sáv Időpont Csoport Tárgynév Oktatók
Szo1 07:30-09:00 BA-I Buddhista szentirat-ismeret 3. (Dhammapada) Dr. Fórizs László
Szo1 07:30-09:00 BA-II DT Buddhista gyakorlat 4. (Gyógyászat) Cser Zoltán
Szo1 07:30-09:00 BA-II VB Vallásfilozófia (előadás) Dr. Schreiner Dénes
Szo1 07:30-09:00 BA-III Tibeti buddhizmus 4. (Tibeti filozófia 2.) Dr. Kakas Beáta
Szo2 09:15-10:45 BA-III VB Vallás és művészet Dr. Schreiner Dénes
Szo2 09:15-10:45 MA-I ÖBF Angol nyelvű szakszövegolvasás 2. (Metafizika) Dr. Fórizs László
Szo2 09:15-10:45 MA-II Páli Buddhista szakszövegolvasás 2. (Páli) Dr. Körtvélyesi Tibor
Szo2 09:15-10:45 MA-II Tib Buddhista szakszövegolvasás 2. (Tibeti) Dr. Kakas Beáta
Szo3 11:00-12:30 BA-I Tibeti buddhizmus 1. (Belső-Ázsia és Tibet története) Szathmári Botond
Szo3 11:00-12:30 BA-II Buddhista meditáció 4. (Samatha és vipasjaná) Cser Zoltán
Szo3 11:00-12:30 MA-I Buddhista filozófia 4. (Madhjamaka) Dr. Fórizs László
Szo4 13:15-14:45 BA-II Vallási és filozófiai alapismeretek 4. (Bevezetés a kulturális antropológiába) Szathmári Botond
Szo4 13:15-14:45 BA-III Mozgás gyakorlat 6. (Tibeti jóga) Cser Zoltán
Szo4 13:15-14:45 MA-I ÖBF Buddhista szentirat-egzegézis 2. (Páli) Dr. Körtvélyesi Tibor
Szo4 13:15-14:45 MA-II Buddhista filozófia 2. (Ismeretelmélet és logika) Dr. Fórizs László
Szo5 15:00-16:30 BA-I BM Buddhista meditáció 7. (Théraváda mesterek módszerei) Bodó Ferenc
Szo5 15:00-16:30 BA-I VB Filozófiatörténet 1. ea. (Ókor, középkor) Szathmári Botond
Szo5 15:00-16:30 BA-I Páli Buddhista szaknyelv 1. (Páli) Dr. Körtvélyesi Tibor
Szo5 15:00-16:30 BA-II Buddhista pszichológia Dr. Németh Norbert
Szo5 15:00-16:30 BA-III Tibeti buddhizmus 2. (Szertartástan) Cser Zoltán
Szo5 15:00-16:30 MA-II Páli Buddhista szakszövegolvasás 2. (Páli) Dr. Hidas Gergely
Szo6 16:45-18:15 BA-I Páli Buddhista szakszövegolvasás 1. (Páli) Dr. Hidas Gergely
Szo6 16:45-18:15 MA-I Buddhista filozófia 3. (Vadzsrajána) Dr. Németh Norbert
Szo6 16:45-18:15 speckoll Théraváda abhidhamma Bodó Ferenc
Szo6 16:45-18:15 speckoll Páli-magyar szuttaelemzés Dr. Körtvélyesi Tibor

Vasárnap (április 11.)

Sáv Időpont Csoport Tárgynév Oktatók
Va1 07:30-09:00 BA-II Mahájána buddhizmus 4. (Zen szeminárium 2.) Dr. Kenéz László
Va1 07:30-09:00 speckoll Jóga 2. Földiné Irtl Melinda
Va2 09:15-10:45 BA-I Zen buddhizmus 1. (Művészeti gyakorlat) – KL
Zen buddhizmus 1. (Művészeti gyakorlat) – SZA
Dr. Kenéz László, Szeremley Anett
Va2 09:15-10:45 BA-II Tibeti buddhizmus 5. (Szimbológia és ikonográfia) Dr. Kuzder Rita
Va2 09:15-10:45 BA-III Mahájána buddhizmus 3. (A zen története) Komár Lajos
Va2 09:15-10:45 MA-I Buddhista meditáció és elvonulás 2. (Théraváda módszertan) Farkas Pál
Va2 09:15-10:45 MA-II Buddhista tanátadás 5. (A meditáció oktatása)
Va3 11:00-12:30 BA-I Buddhista filozófia 2. (Szutta-vinaja) Farkas Pál
Va3 11:00-12:30 BA-III Buddhista meditáció 6. (Zen) Dobosy Antal
Va3 11:00-12:30 MA-II Buddhista meditáció 3. (Tudati képzés) Csáki-Bertók Sára
Va4 13:15-14:45 BA-I VB Filozófiatörténet 1. szem. (Ókor, középkor) Dr. Balikó György
Va4 13:15-14:45 BA-II Buddhista szentirat-ismeret 6. (Mahájána szútrák) {angolul} Komár Lajos
Va4 13:15-14:45 BA-III Buddhista szentirat-ismeret 8. (Koanok és zen szövegek) Dobosy Antal, Győri Péter
Va4 13:15-14:45 MA-II Összehasonlító filozófia 2. (Buddhizmus és vallás) Dr. Farkas Attila Márton
Va5 15:00-16:30 BA-I Szatipatthána 2. Földiné Irtl Melinda
Va5 15:00-16:30 BA-II Buddhista filozófia 4. (Ismeretelmélet) Dr. Farkas Attila Márton
Va5 15:00-16:30 BA-III Vallási és filozófiai alapismeretek 5. (Dharma tanítás) szigorlati tételek Komár Lajos
Va5 15:00-16:30 Klasszikus tibeti nyelv Dr. Kuzder Rita
Va6 16:45-18:15 BA-I India filozófiai iskolái és vallásai 2. (Darsanák) Takács László
Va6 16:45-18:15 BA-II VB Vallásfilozófia (szeminárium) Dr. Balikó György
Va6 16:45-18:15 BA-III Buddhista filozófia 6.(Jógácsára) Dr. Farkas Attila Márton
Va6 16:45-18:15 speckoll MA Konceptualizációs hipotézis Dr. Kékesi Balázs
Va7 18:30-20:00 BA-I Théraváda buddhizmus 1. (Théraváda országok és buddhista tanítómesterek) Takács László

Hétfő (április 12.)

Sáv Időpont Csoport Tárgynév Oktatók
H0 07:30-08:30 BA-I Szatipatthána 2. Farkas Pál
H1 08:45-10:15 BA-II Buddhista szentirat-ismeret 6. (Mahájána szútrák) Komár Lajos
H1 08:45-10:15 BA-III Mozgás gyakorlat 6. (Tibeti jóga) Cser Zoltán
H2 10:30-12:00 BA-I Buddhista szentirat-ismeret 3. (Dhammapada) Dr. Fórizs László
H2 10:30-12:00 BA-II Buddhista meditáció 4. (Samatha és vipasjaná) Cser Zoltán
H2 10:30-12:00 BA-III Vallási és filozófiai alapismeretek 5. (Dharma tanítás) szigorlati tételek Komár Lajos
H3 12:45-14:15 BA-I BM Buddhista meditáció 7. (Théraváda mesterek módszerei) Farkas Pál
H3 12:45-14:15 BA-I VB Vallástörténet 1. (Ősvallások) Szathmári Botond
H3 12:45-14:15 BA-II VB Vallásfilozófia (előadás) Dr. Schreiner Dénes
H3 12:45-14:15 BA-III Mahájána buddhizmus 3. (A zen története) Komár Lajos
H3 12:45-14:15 MA-I ÖBF Angol nyelvű szakszövegolvasás 2. (Metafizika) Dr. Fórizs László
H4 14:30-16:00 speckoll Egyházi óra Mireisz László
H4 14:30-16:00 MA-I Buddhista filozófia 4. (Madhjamaka) Komár Lajos
H6 18:00-19:30 BA-I Tib Buddhista szaknyelv 1. (Tibeti) Dr. Kakas Beáta
H6 18:00-19:30 speckoll Sakuhacsi – haladó Dr. Kenéz László

Kedd (április 13.)

Sáv Időpont Csoport Tárgynév Oktatók
K0 07:30-08:30 BA-I Szatipatthána 2. dr. Czike Klára
K1 08:45-10:15 BA-I VB Filozófiatörténet 1. ea. (Ókor, középkor) Dr. Schreiner Dénes
K2 10:30-12:00 BA-I Tibeti buddhizmus 1. (Belső-Ázsia és Tibet története) Szathmári Botond
K2 10:30-12:00 BA-II DT Buddhista gyakorlat 4. (Gyógyászat) Cser Zoltán
K2 10:30-12:00 BA-III VB Vallás és művészet Dr. Schreiner Dénes
K3 12:45-14:15 BA-II Vallási és filozófiai alapismeretek 4. (Bevezetés a kulturális antropológiába) Szathmári Botond
K3 12:45-14:15 BA-III Tibeti buddhizmus 2. (Szertartástan) Cser Zoltán
K4 14:30-16:00 BA-I BM A meditáció elmélete 1. (A meditáció hagyományos típusai) Földiné Irtl Melinda
K4 14:30-16:00 BA-I VB Filozófiatörténet 1. szem. (Ókor, középkor) Dr. Balikó György
K4 14:30-16:00 BA-II Buddhista filozófia 4. (Ismeretelmélet) Dr. Farkas Attila Márton
K4 14:30-16:00 BA-III Tibeti buddhizmus 4. (Tibeti filozófia 2.) Dr. Kuzder Rita
K5 16:15-17:45 BA-III Buddhista filozófia 6.(Jógácsára) Dr. Farkas Attila Márton
17:30-19:00 BA-I Pali Buddhista szaknyelv 1. (Páli) Dr. Körtvélyesi Tibor

Szerda (április 14.)

Sáv Időpont Csoport Tárgynév Oktatók
Sz0 07:30-08:30 BA-I Szatipatthána 2. Földiné Irtl Melinda
Sz1 08:45-10:15 BA-III Buddhista meditáció 6. (Zen) Dr. Kenéz László
Sz1 08:45-10:15 MA-I Buddhista filozófia 3. (Vadzsrajána) Dr. Németh Norbert
Sz2 10:30-12:00 BA-I Zen buddhizmus 1. (Művészeti gyakorlat) Dr. Kenéz László
Sz2 10:30-12:00 BA-II Buddhista pszichológia Dr. Németh Norbert
Sz3 12:45-14:15 BA-I Théraváda buddhizmus 1. (Théraváda országok és buddhista tanítómesterek) Takács László
Sz3 12:45-14:15 BA-III Buddhista szentirat-ismeret 8. (Koanok és zen szövegek) Dobosy Antal, Dr. Kenéz László
Sz3 12:45-14:15 MA-I Összehasonlító filozófia 2. (Metafizika) Dr. Balikó György
Sz4 14:30-16:00 BA-I India filozófiai iskolái és vallásai 2. (Darsanák) Takács László
Sz4 14:30-16:00 BA-II Mahájána buddhizmus 4. (Zen szeminárium 2.) Dr. Kenéz László
Sz4 14:30-16:00 MA-I ÖBF Buddhista szentirat-egzegézis 2. (Páli) Dr. Hidas Gergely

Kapcsolódó

2024 02 09. 16:30
A Tan Kapuja Buddhista Főiskola, Baktay-terem, Budapest 1098 Börzsöny u. 11.
2024. február 9-én (pénteken) 16.30 órakor nyílik meg BMZ (Baji Miklós Zoltán) képzőművész, főiskolánk hallgatója,  Műugrás 2., a Metafizikai Térben című kiállítása A Tan Kapuja Buddhista Főiskola Baktay-termében.
2024 02 23. 17:30
A Tan Kapuja Buddhista Főiskola Szertartásterme, Budapest 1098 Börzsöny u. 11.
Február 23-án 17:30-as kezdéssel Hobo: József Attila estjére kerül sor. Sokan együtt nőttünk fel velük. Most itt A Tan Kapuján személyesen találkozhatunk az Előadóművésszel és a Költővel.