Főoldal > Nyílt napok 2022

Nyílt napok 2022

Esemény leírása

Kedves Érdeklődők!

A Tan Kapuja Buddhista Főiskola 2022. április 9-13. között nyílt napokat hirdet az idén felvételizni szándékozók számára, online és személyes jelenléti formában.

A hibrid nyílt napokon való jelenléti vagy online részvétel regisztrációhoz kötött, kérjük, az alábbi űrlap kitöltésével jelezzék részvételi szándékukat. Az online részvételre regisztrált jelentkezőknek a nyílt napok előtt megküldjük az online órákhoz kapcsolódó további információkat.

Nyílt napok – Regisztráció

Köszönjük az érdeklődést!

TKBF

A nyílt napok tervezett programja

Szombat (április 9.)

Sáv Időpont Csoport Tárgykód Tárgynév Oktatók
Szo1 07:30-09:00 BA-I VB 20B30s001E Filozófiatörténet 1. szem. (Ókor, középkor) Dr. Schreiner Dénes
Szo1 07:30-09:00 BA-I Páli 20B40e001E Buddhista szaknyelv 1. (Páli) Dr. Körtvélyesi Tibor
Szo1 07:30-09:00 BA-I Tib 20B51s001E Buddhista szakszövegolvasás 1. (Tibeti) Dr. Majer Zsuzsa
Szo1 07:30-09:00 BA-III A2-E-B502m Buddhista kulturális örökség Bőczén Árpád
Szo1 07:30-09:00 MA speckoll 20M80s005E Buddhism in Myanmar Dr. Pyi Phyo Kyaw
Szo2 09:15-10:45 BA-I BM 20B20s001E A meditáció elmélete 1. (A meditáció hagyományos típusai) Cser Zoltán
Szo2 09:15-10:45 BA-I Páli 20B41s001E Buddhista szakszövegolvasás 1. (Páli) Dr. Hidas Gergely
Szo2 09:15-10:45 BA-I Tib 20B51s001E Buddhista szakszövegolvasás 1. (Tibeti) Dr. Majer Zsuzsa
Szo2 09:15-10:45 BA-II 20B10s001E Alkalmazott buddhizmus 1. (Buddhista pszichológia) Dr. Németh Norbert
Szo2 09:15-10:45 BA-III DT A2-E-B-Ti204 Tibeti buddhizmus 4. (Tibeti filozófia 2.) – DT. csoport Dr. Kuzder Rita
Szo2 09:15-10:45 BA-III VB A2-E-F231 Vallás és művészet Dr. Schreiner Dénes
Szo2 09:15-10:45 MA-I ÖBF 20M21s002E Angol nyelvű szakszövegolvasás 2. (Metafizika) Dr. Fórizs László
Szo3 11:00-12:30 BA-I 20B02g002E Buddhista meditáció 2. (Vipasszaná) Bodó Ferenc
Szo3 11:00-12:30 BA-II BM 20B22g009E Buddhista meditáció 9. (Tibeti) Cser Zoltán
Szo3 11:00-12:30 BA-II VB 20B31s003E Vallástörténet 3. (Monoteista vallások) Szathmári Botond
Szo3 11:00-12:30 BA-II Páli 20B40e003E Buddhista szaknyelv 3. (Páli) Dr. Körtvélyesi Tibor
Szo3 11:00-12:30 BA-II Tib 20B50e003E Buddhista szaknyelv 3. (Tibeti) Dr. Kuzder Rita
Szo3 11:00-12:30 BA-III A2-E-B-Ti202 Tibeti buddhizmus 2. (Szertartástan) Dr. Majer Zsuzsa
Szo3 11:00-12:30 MA-I 20M01s003E Buddhista filozófia 3. (Vadzsrajána) Dr. Németh Norbert
Szo4 13:15-14:45 BA-I 20B04s003E Buddhista szentirat-ismeret 3. (Dhammapada) Dr. Fórizs László
Szo4 13:15-14:45 BA-II VB 20B30e003E Filozófiatörténet 3. ea. (19-20. század) Szathmári Botond
Szo4 13:15-14:45 BA-II Páli 20B41s003E Buddhista szakszövegolvasás 3. (Páli) Dr. Hidas Gergely
Szo4 13:15-14:45 BA-II Tib 20B50e003E Buddhista szaknyelv 3. (Tibeti) Dr. Kuzder Rita
Szo4 13:15-14:45 BA-III A2-E-B316 Mozgás gyakorlat 6. (Tibeti jóga) Cser Zoltán
Szo4 13:15-14:45 MA-I 20M04g002E Dharma társalgás 2. (Elvonulás) Bodó Ferenc
Szo5 15:00-16:30 BA-I 20B01e002E Buddhista filozófia 2. (Szutta-vinaja) Bodó Ferenc
Szo5 15:00-16:30 BA-II 20B01e004E Buddhista filozófia 4. (Eszmetörténet) Dr. Németh Norbert
Szo5 15:00-16:30 BA-III VB A2-E-B-Ti204 Tibeti buddhizmus 4. (Tibeti filozófia 2.) – VB. csoport Dr. Kuzder Rita
Szo5 15:00-16:30 MA-I ÖBF 20M20s002E Buddhista szentirat-egzegézis 2. (Páli) Dr. Hidas Gergely
Szo6 16:45-18:15 BA-I 20B08s001E Tibeti buddhizmus 1. (Belső-Ázsia és Tibet története) Szathmári Botond
Szo6 16:45-18:15 BA-II 20B06s003E Théraváda buddhizmus 3. (Angol nyelvű szuttaolvasás) Bodó Ferenc
Szo7 18:30-20:00 BA-I 20B03g012E Mozgásmeditáció 2. (Csi-kung) Juhász Imre

Vasárnap (április 10.)

Sáv Időpont Csoport Tárgykód Tárgynév Oktatók
Va1 07:30-09:00 BA-I 20B03g002E Szatipatthána 2. Földiné Irtl Melinda
Va1 07:30-09:00 BA-II 20B03g004E Szatipatthána 4.
Va1 07:30-09:00 BA-III A2-E-B614 Vallási és filozófiai alapismeretek 5. (Dharma tanítás) szigorlati tételek Komár Lajos
Va2 09:15-10:45 BA-I 20B07s001E Zen buddhizmus 1. (Művészeti gyakorlat) Dr. Kenéz László
Va2 09:15-10:45 BA-II 20B03g014E Mozgásmeditáció 4. (Jóga) Földiné Irtl Melinda
Va2 09:15-10:45 BA-III A2-E-B408 Buddhista szentirat-ismeret 8. (Koanok és zen szövegek) Dobosy Antal, Győri Péter
Va2 09:15-10:45 MA-I 20M01s004E Buddhista filozófia 4. (Madhjamaka) Komár Lajos
Va3 11:00-12:30 BA-I 20B06s001E Théraváda buddhizmus 1. (Théraváda országok és buddhista tanítómesterek) Takács László
Va3 11:00-12:30 BA-II 20B04s005E Buddhista szentirat-ismeret 5. (Mahájána szútrák) Komár Lajos
Va3 11:00-12:30 BA-III A2-E-B306a Buddhista meditáció 6. (Zen) Dr. Kenéz László, Győri Péter
Va3 11:00-12:30 MA-I 20M03g002E Buddhista meditáció és elvonulás 2. (Théraváda módszertan) Földiné Irtl Melinda
Va4 13:15-14:45 BA-I 20B09s002E India filozófiai iskolái és vallásai 2. (Darsanák) Takács László
Va4 13:15-14:45 BA-II 20B02g004E Buddhista meditáció 4. (Zen) Dobosy Antal, Dr. Kenéz László
Va4 13:15-14:45 BA-III A2-E-B-Ze203m Mahájána buddhizmus 3. (A zen története) Komár Lajos
Va4 13:15-14:45 MA-I 20M02s002E Összehasonlító filozófia 2. (Metafizika) Dr. Balikó György
Va5 15:00-16:30 BA-I BM 20B22g007E Buddhista meditáció 7. (Théraváda mesterek módszerei) Földiné Irtl Melinda
Va5 15:00-16:30 BA-I VB 20B30e001E Filozófiatörténet 1. ea. (Ókor, középkor) Dr. Balikó György
Va5 15:00-16:30 BA-II 20B07s003E Zen buddhizmus 3. (Zen és mahájána szövegek) Komár Lajos
Va5 15:00-16:30 BA-III A2-E-B206m Buddhista filozófia 6. (Jógácsára) Takács László
Va5 15:00-16:30 MA speckoll 20M80s004E A buddhizmus, mint filozófia Dr. Kékesi Balázs
Va6 16:45-18:15 BA-I VB 20B31s001E Vallástörténet 1. (Ősvallások) Dr. Farkas Attila Márton
Va6 16:45-18:15 BA-II BM 20B20s003E A meditáció elmélete 3. (Meditáció és tudományok) Dobosy Antal
Va6 16:45-18:15 BA-II VB 20B30s003E Filozófiatörténet 3. szem. (19-20. század) Dr. Balikó György
Va6 16:45-18:15 MA-I Ind 20M31s002E Buddhista szakszövegolvasás 2. (Páli–szanszkrit) Dr. Hidas Gergely

Hétfő (április 11.)

Sáv Időpont Csoport Tárgykód Tárgynév Oktatók
H0 07:30-08:30 BA-I 20B03g002N Szatipatthána 2. Farkas Pál
H0 07:30-08:30 BA-II 20B03g004N Szatipatthána 4.
H1 08:45-10:15 BA-I 20B01e002N Buddhista filozófia 2. (Szutta-vinaja) Farkas Pál
H1 08:45-10:15 BA-II 20B04s005N Buddhista szentirat-ismeret 5. (Mahájána szútrák) Komár Lajos
H1 08:45-10:15 BA-III A2-B316 Mozgás gyakorlat 6. (Tibeti jóga) Cser Zoltán
H2 10:30-12:00 BA-I BM 20B22g007N Buddhista meditáció 7. (Théraváda mesterek módszerei) Farkas Pál
H2 10:30-12:00 BA-I VB 20B30s001N Filozófiatörténet 1. szem. (Ókor, középkor) Dr. Schreiner Dénes
H2 10:30-12:00 BA-II 20B07s003N Zen buddhizmus 3. (Zen és mahájána szövegek) Komár Lajos
H2 10:30-12:00 BA-III A2-B-Ti202 Tibeti buddhizmus 2. (Szertartástan) Cser Zoltán
H3 12:45-14:15 BA-I 20B07s001N Zen buddhizmus 1. (Művészeti gyakorlat) Dr. Kenéz László
H3 12:45-14:15 BA-II BM 20B22g009N Buddhista meditáció 9. (Tibeti) Cser Zoltán
H3 12:45-14:15 BA-II VB 20B30s003N Filozófiatörténet 3. szem. (19-20. század) Dr. Schreiner Dénes
H3 12:45-14:15 BA-III A2-B614 Vallási és filozófiai alapismeretek 5. (Dharma tanítás) szigorlati tételek Komár Lajos
H3 12:45-14:15 MA-II ÖBF 20M02s004N Összehasonlító filozófia 4. (Ismeretelmélet) Dr. Farkas Attila Márton
H4 14:30-16:00 BA-III A2-B-Ze203m Mahájána buddhizmus 3. (A zen története) Komár Lajos
H4 14:30-16:00 MA-I ÖBF 20M20s002N Buddhista szentirat-egzegézis 2. (Páli) Dr. Körtvélyesi Tibor
H4 14:30-16:00 MA-I Ind 20M31s002N Buddhista szakszövegolvasás 2. (Páli–szanszkrit) Dr. Hidas Gergely
H4 14:30-16:00 MA-II ÖBF 20M21s004N Angol nyelvű szakszövegolvasás 4. (Ismeretelmélet) Dr. Farkas Attila Márton
H4 14:30-16:00 speckoll 20B80e042N A belső ösvény lámpásai (Egyházi óra) Mireisz László
H5 16:15-17:45 BA-I BM 20B20s001N A meditáció elmélete 1. (A meditáció hagyományos típusai) Cser Zoltán
H5 16:15-17:45 BA-II BM 20B20s003N A meditáció elmélete 3. (Meditáció és tudományok) Dr. Kenéz László
H5 16:15-17:45 BA-III A2-B502m Buddhista kulturális örökség (angolul) Bőczén Árpád
H5 16:15-17:45 MA-I 20M01s004N Buddhista filozófia 4. (Madhjamaka) Komár Lajos
H5 16:15-17:45 MA-II ÖBF 20M20s004N Buddhista szentirat-egzegézis 4. (Páli) Dr. Körtvélyesi Tibor
H6 18:00-19:30 speckoll 20B80g034N Sakuhacsi haladó Dr. Kenéz László

Kedd (április 12.)

Sáv Időpont Csoport Tárgykód Tárgynév Oktatók
K0 07:30-08:30 BA-I 20B03g002N Szatipatthána 2. Földiné Irtl Melinda
K0 07:30-08:30 BA-II 20B03g004N Szatipatthána 4.
K1 8:45-10:15 BA-II 20B01e004N Buddhista filozófia 4. (Eszmetörténet) Dr. Németh Norbert
K1 8:45-10:15 MA-I 20M03g002N Buddhista meditáció és elvonulás 2. (Théraváda módszertan) Földiné Irtl Melinda
K1 8:45-10:15 MA-II ÖBF 20M01s006N Buddhista filozófia 6. (Ismeretelmélet és logika) Dr. Fórizs László
K1 8:45-10:15 speckoll 20B80e043N A test filozófiája Dr. Schreiner Dénes
K2 10:30-12:00 BA-I 20B04s003N Buddhista szentirat-ismeret 3. (Dhammapada) Dr. Fórizs László
K2 10:30-12:00 BA-II 20B06s003N Théraváda buddhizmus 3. (Angol nyelvű szuttaolvasás) Bodó Ferenc
K2 10:30-12:00 BA-III VB A2-F231 Vallás és művészet Dr. Schreiner Dénes
K2 10:30-12:00 MA-I 20M02s002N Összehasonlító filozófia 2. (Metafizika) Dr. Balikó György
K2 10:30-12:00 MA-II ÖBF 20M03g004N Buddhista meditáció és elvonulás 4. (Vadzsrajána módszertan) Dr. Németh Norbert
K3 12:45-14:15 BA-I 20B08s001N Tibeti buddhizmus 1. (Belső-Ázsia és Tibet története) Szathmári Botond
K3 12:45-14:15 BA-III A2-B-Ti204 Tibeti buddhizmus 4. (Tibeti filozófia 2.) Dr. Kuzder Rita
K3 12:45-14:15 MA-I ÖBF 20M21s002N Angol nyelvű szakszövegolvasás 2. (Metafizika) Dr. Fórizs László
K3 12:45-14:15 MA-I Ind 20M30e002N Buddhista szaknyelv 2. (Páli-Szanszkrit) Dr. Körtvélyesi Tibor
K3 12:45-14:15 MA speckoll 20M80s006N Összehasonlító buddhista szakszövegolvasás (Korai kínai szövegek) Fenyvesi Boglárka
K4 14:30-16:00 BA-I VB 20B30e001N Filozófiatörténet 1. ea. (Ókor, középkor) Dr. Balikó György
K4 14:30-16:00 BA-III A2-B206m Buddhista filozófia 6. (Jógácsára) Dr. Farkas Attila Márton
K4 14:30-16:00 MA speckoll 20M80s007N Buddhista művészetek (Kína és Japán) Komár Lajos
K5 16:15-17:45 BA-I VB 20B31s001N Vallástörténet 1. (Ősvallások) Dr. Farkas Attila Márton
K6 18:00-19:30 speckoll Buddhista önismeret (tárgyfelvétel oktatóval egyeztetve) Komár Lajos

Szerda (április 13.)

Sáv Időpont Csoport Tárgykód Tárgynév Oktatók
Sz0 07:30-08:30 BA-I 20B03g002N Szatipatthána 2. Földiné Irtl Melinda
Sz0 07:30-08:30 BA-II 20B03g004N Szatipatthána 4.
Sz1 08:45-10:15 BA-I 20B03g012N Mozgásmeditáció 2. (Csi-kung) Juhász Imre
Sz1 08:45-10:15 BA-II 20B03g014N Mozgásmeditáció 4. (Jóga) Földiné Irtl Melinda
Sz2 10:30-12:00 BA-I 20B06s001N Théraváda buddhizmus 1. (Théraváda országok és buddhista tanítómesterek) Takács László
Sz2 10:30-12:00 BA-II 20B10s001N Alkalmazott buddhizmus 1. (Buddhista pszichológia) Dr. Németh Norbert
Sz2 10:30-12:00 MA-I 20M04g002N Dharma társalgás 2. (Elvonulás) Bodó Ferenc
Sz3 12:45-14:15 BA-I 20B09s002N India filozófiai iskolái és vallásai 2. (Darsanák) Takács László
Sz3 12:45-14:15 BA-II VB 20B30e003N Filozófiatörténet 3. ea. (19-20. század) Szathmári Botond
Sz3 12:45-14:15 BA-III A2-B408 Buddhista szentirat-ismeret 8. (Koanok és zen szövegek) Dobosy Antal, Dr. Kenéz László
Sz3 12:45-14:15 MA-I 20M01s003N Buddhista filozófia 3. (Vadzsrajána) Dr. Németh Norbert
Sz4 14:30-16:00 BA-I 20B02g002N Buddhista meditáció 2. (Vipasszaná) Bodó Ferenc
Sz4 14:30-16:00 BA-II 20B02g004N Buddhista meditáció 4. (Zen) Dobosy Antal, Győri Péter
Sz4 14:30-16:00 BA-III A2-B306a Buddhista meditáció 6. (Zen)
Sz5 16:15-17:45 BA-II VB 20B31s003N Vallástörténet 3. (Monoteista vallások) Szathmári Botond

Kapcsolódó

2024 05 17. 17:30
A Tan Kapuja Buddhista Főiskola Szertartásterme, Budapest 1098 Börzsöny u. 11.
Május 17-én 17:30-as kezdéssel Globalizmus és tradícionalitás címmel a történelem nagy válaszútjáról beszélget Mireisz László (A Tan Kapuja Buddhist Egyház elnöke) és Kassai Lajos (íjkészítő mester, a modern kori lovasíjászat megteremtője). Moderátor: Karsai Gábor, a Főiskola rektora.
2024 04 26. 17:30
A Tan Kapuja Buddhista Főiskola Szertartásterme, Budapest 1098 Börzsöny u. 11.
Április 26-án 17:30-as kezdéssel a Bëlga együttes lesz a vendégünk, akikkel ezúttal egy közös kis performanszra kerül sor, amibe Takács László (Taki) is bekapcsolódik. Hogy miről is lesz szó? Maradjon meglepetés.
2024 04 19. 18:30
A Tan Kapuja Buddhista Főiskola Szertartásterme
2024. április 19-én igazán különleges eseménynek ad otthont Főiskolánk. Két volt hallgatónk (Csadó Attila és Sántik Zsuzsanna) is fellép a Szertartásteremben, ahol a Csadó Attila és a madárkák zenekar ad izgalmasnak ígérkező koncertet.