- Hallgatói hírek
Főoldal > JAPPÁN harcművészetek világa IX.
15.45 KAPUNYITÁS
16.00 – 17.00 BADÁR SÁNDOR: JAPPÁN
Badár Sándor és Horváth János valamikor réges-régen, 1987-ben, egy különös ötlettől vezérelve elindultak Szentesről Moszkva érintésével Tokióba… Vállalkozásuk érthetetlen módon sikerült! A földgolyó azóta akkorát változott, hogy kalandjaik ma már időutazásnak is beillenek. A népszerű humorista előadásából ezt az utazást és japán élményeit is megismerhetjük. Az előadás után, a szünetben a "Jappán" című könyv megvásárolható, melyet Badár Sándor szívesen dedikál is.
17.00 – 17.20 SZÜNET ÉS DEDIKÁLÁS
17.20 – 18.50 SZEMEREY MÁRTON: AZ ÖT ELEM
Az öt elem: Japánban az elemek koncepciója fontos szerepet játszik a harcművészetek eszmerendszerében éppúgy, mint a gyógyításban, a buddhizmusban és a hagyományos művészetekben. Az előadás az elemek felosztási módjait, analógiáit és alkalmazási területeit tekinti át. Szemerey Márton a TKBF Japán szakirányának vezetője, harcművészetekben is járatos japán nyelvtanár.
18.50 – 19.00 SZÜNET
19.00-tól MIHALIK HUNOR: "IAI" – A SZAMURÁJ ORVTÁMADÁS MISZTIKUMA ÉS TITKAI
Mihalik Hunor a Magyar Kendo, Iaido és Jodo Szövetség főtitkára előadása bemutatja az IAI gyakorlatok eredetét az Eishin Ryu Iaido egykardos iskola alapján, élő bemutatókkal és videókkal. Mihalik Hunor Iaidoban a Tosai Muso Jikiden Eishi Ryu iskola követője Iwata Norikazu hanshi 8. danos mester közvetlen tanítványa. Jelenleg kendo 6. dan és iaido 6. dan fokozattal rendelkezik. 2010-ben iaidoban, 2012-ben pedig kendoban is Renshi fokozatot szerzett az Össz JapánKendo Szövetségtől.
FONTOS!
A program ingyenes! Az előadásokról kép és hangfelvétel nem készíthető. Kérjük az érdeklődő közönséget, hogy lehetőségük szerint adományaikkal támogassák a Főiskolát (adománygyűjtő urna a folyosón található). 🙂
Az előadás-sorozat tizedik (és egyben utolsó) állomása 2013. DECEMBER 14-én, szombaton lesz 15.30-tól.