Főoldal > Mivégre változik minden? És ez jó vagy sem?

Mivégre változik minden? És ez jó vagy sem?

he-karsai
Esemény leírása

Karsai Gábor előadása

„Pantha rhei”, vagyis „Minden folyik” – mondja Hérakleitosz. „Szabbé szankhárá aniccsá”, vagyis „Minden, ami összetett, mulandó” – tanítja a Buddha. De mégis, hogyan értelmezzük a változást, a dolgok elmúlását? Miért ilyen a világ, a létezés? Hogy érint bennünket? És ez jó vagy sem? Röviden: filozófiai beszélgetés a létezés természetének sajátosságairól, változásról (aniccsa), szenvedésről (dukkha) és az önmagátlanságról (anattá), de legfőképpen arról, hogy mindez miért jó.

Hétfő esték a Tan Kapuján

A Tan Kapuja Buddhista Egyház és A Tan Kapuja Buddhista Főiskola vezetői és tanítói online gyakorlásaik során lehetőséget szeretnének nyújtani a közös gyakorlásra és az ismeretszerzésre a koronavírus okozta rendkívüli időkben is, így vállalva közösséget minden érző lénnyel.  Az Egyház közösségeinek gyakorlása mellett a Főiskola tanítói december 21-től, hétfőnként, egy hétalkalmas előadás-sorozatot indítanak útjára, melyet a https://tkbe.hu/live oldalon, vagy A Tan Kapuja YouTube csatornáján követhetnek nyomon a tisztelt érdeklődők.

he-karsai

Kapcsolódó

2025 08 10. 08:00
A Tan Kapuja Buddhista Főiskola szertartásterme
Augusztus 10-én, vasárnap reggel 8 és este 8 között ismét Dharmanap-ot rendez A Tan Kapuja Buddhista Egyház és A Tan Kapuja Buddhista Főiskola. Az egész napos rendezvényen a buddhizmushoz, a buddhista gyakorláshoz kapcsolódó elméleti előadások, beszélgetések, szertartások, ülő- és mozgásgyakorlatok, zen művészeti foglalkozások, gyerekfoglalkozások, valamint meditációs koncert várják az érdeklődőket A Tan Kapuján.
2025 06 14. 12:00
Mánfa Elvonulási Központ és Alkotóház
A Tan Kapuja Buddhista Egyház Mánfai Elvonulási Központjának 10 éves jubileuma alkalmából június 14-én déltől estig nyílt napot tartunk a M.E.K.Á-ban, Mánfán.
Megszakítás